רשלנות רפואיתאיחור בביצוע ניתוח קיסרי

איחור בביצוע ניתוח קיסרי

 • נפגעתם כתוצאה מאיחור בביצוע ניתוח קיסרי?
 • לא בוצע ניתוח קיסרי מאחר ולא היה בבית החולים רופא שיכול לבצעו?
 • במהלך הלידה העובר היה במצוקה ולא בוצע ניתוח שהיה צריך לבצעו?  

כאשר במהלך הלידה העובר נמצא במצוקה או כאשר מצב האם מידרדר יש מקום לקבל החלטה במהירות.
 
איחור בביצוע ניתוח קיסרי יכול לגרום לחבלות חמורות ואף למוות לאם ולתינוק.
 
אם נפגעתם כתוצאה מאיחור בביצוע ניתוח קיסרי רצוי להיוועץ בעורך דין המומחה ברשלנות רפואית בהריון ובלידה.
   
   

   

  רשלנות רפואית בלידה, עקב עיכוב בביצוע ניתוח קיסרי

  כתוצאה מרשלנות רפואית בלידה עלול היילוד לסבול במקרים קיצוניים משיתוק מוחין, פיגור שכלי ואף מוות. ניתוח קיסרי מבוצע בדרך כלל מסיבות הקשורות באם או בעובר, לעיתים מדובר על ניתוח שמתוכנן מראש ולעיתים הניתוח מתבצע על רקע סיבוך או עיכוב בתהליך הלידה הטבעית.
   
  מרגע אבחנה של מצוקה עוברית או אימהית המצדיקה ביצוע ניתוח קיסרי כל עיכוב או דחייה בביצוע הניתוח הקיסרי, עלול לסכן את העובר ובמקרים קיצוניים אף את האם. מקרים של רשלנות רפואית בלידה, עקב עיכוב בביצוע ניתוח קיסרי עלולים לגרום לתוצאות חמורות ביותר ובלתי הפיכות. אם חס וחלילה נתקלים ברשלנות רפואית מסוג זה רצוי לפנות לעו"ד רשלנות רפואית באופן מיידי. עורך דין שמתעסק ברשלנות רפואית ידע כיצד לטפל בתיק באופן היעיל והמקצועי ביותר.
   
  לידה וגינאלית לאחר לידה קודמת שבוצעה בניתוח קיסרי היא לידה בסיכון גבוה יותר. הסיבוך העיקרי שעלול לקרות בלידה כזאת הוא קריעת הרחם באזור הצלקת הקודמת של הניתוח הקיסרי, גרימת נזק לעובר ובמקרים קיצוניים אף עלול להתעורר הצורך לכרות את רחמה של היולדת. צוות רפואי חייב להיות ער לסיכונים וסיבוכים אלה ולעקוב אחר מהלך הלידה בקפידה. במקרה של סיבוך בלידה על הצוות לשקול ביצוע ניתוח קיסרי באופן מיידי.
   
  דוגמה לרשלנות רפואית בלידה, עקב עיכוב בביצוע ניתוח קיסרי ניתן למצוא במקרה של אישה שהגיעה לבית החולים ללידה שנייה, לאחר שלידתה הראשונה בוצעה בניתוח קיסרי. הרופאים החליטו על ביצוע לידה וגינאלית ולמרות סיבוכים רבים שנתגלו במהלך הלידה והאטות דופק קיצוניות בעובר שהראה המוניטור הוחלט על ניתוח קיסרי לאחר זמן רב ביותר מתחילת הלידה.
   
  התינוקת נולדה בסופו של דבר בניתוח קיסרי עם סימני תשניק. בהמשך היא סבלה מפגיעה נוירולוגית קשה ומפיגור פסיכו מוטורי. כעבור שנה היא נפטרה. התביעה שהוגשה באמצעות עו"ד רשלנות רפואית טענה שמדובר במקרה של רשלנות רפואית בלידה.
   
  מקרה נוסף של רשלנות רפואית בלידה, עקב עיכוב בביצוע ניתוח קיסרי שנידון בבית המשפט הינו של יולדת אשר הגיעה לבית החולים עם דימום מהוואגינה. בהגיעה לבית החולים היא חוברה למשך 17 דקות למוניטור ולאחר מכן נשלחה לעשות צילום רנטגן. לאחר חזרתה מצילום הרנטגן היא חוברה שנית למוניטור ורק אז הבחין הצוות הרפואי כי העובר נמצא במצוקה והוחלט על ביצוע ניתוח קיסרי. בית המשפט קבע כי שליחת האם לצילום רנטגן גרמה לאובדן זמן יקר ופסק כי מדובר ברשלנות רפואית בלידה של הצוות המיילד.
   
   
   
 
 

נפגעת מרשלנות רפואית?

מלא/י את הפרטים לקבלת מענה מיידי!
:שם מלא
:אימייל
:טלפון