רשלנות רפואיתבדיקות אולטרהסאונד

בדיקות אולטרהסאונד

בדיקת אולטרה סאונד הינה בדיקת הדמיה אשר משמשת בעיקר להדמיית האיברים הפנימיים, הגודל והמבנה שלהם, והבעיות בהן. הבדיקה נמצאת בשימוש בתחומי רפואה רבים. אחד השימושים העיקריים שלה הוא בדיקת העובר שנושאת בבטנה אישה הרה.
בדיקת אולטרה סאונד היא בדיקה פשוטה באופן יחסי ואינה פולשנית במרבית המקרים. החיסרון העיקרי שלה הוא שנדרשת מידה רבה של כישרון וניסיון מצד המפענח, על מנת להפיק הדמיה באיכות טובה. הרופא צריך להיות מאוד מקצועי כדי לבצע אבחון מדויק של תוצאות בדיקת האולטרה סאונד.
 
במהלך ההיריון מבוצעות מספר בדיקות אולטרה סאונד לאישה. עיקר הבדיקות נועדות כדי לבדוק את התפתחות העובר ואיבריו. כמו כן, ניתן לוודא את מינו של היילוד באמצעות הבדיקה, לבדוק היתכנות של מחלות גנטיות מסוימות ועוד. בדיקת אולטרה סאונד לא מקצועית עלולה לגרום לבעיות רבות ליילוד. רשלנות רפואית בהריון בעקבות בדיקת אולטרה סאונד לא מקצועית הינה עילה לתביעה שצריכה להיות מטופלת על ידי עורך דין רשלנות רפואית, אשר בקיא בתחום.
 
קיימות מספר עילות המאפשרות הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בהריון. פענוח לא נכון של תוצאות בדיקת האולטרה סאונד ובעקבותיו קבלת החלטות טיפוליות שגויות, הינה אחת העיקריות שבהן. ביצוע הבדיקה על ידי אדם שאינו מוכשר ואינו מיומן לכך מהווה גם היא עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית. אי הפניה לביצוע של בדיקת אולטרה סאונד היא עוד אחת מהעילות להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בהריון.
 
כל המקרים שצוינו לעיל ועוד מקרים רבים אחרים הינם רשלנות רפואית בהריון. בדיקת אולטרה סאונד נועדה על מנת לוודא שהתפתחותו של העובר היא תקינה והוא לא סובל ממחלות או מומים אשר יגרמו לו להיוולד נכה.
 
במקרים מסוימים יוחלט על הפסקת הריון בעקבות בדיקת אולטרה סאונד. כאשר יתברר כי העובר סובל ממום קשה מאוד או עלול להיוולד עם תסמונת קשה שלא תאפשר לו חיים סבירים יוחלט על הפסקת הריון. במידה ובדיקת האולטרה סאונד תהיה לא מקצועית ובעקבותיה ייוולד תינוק לא בריא, זוהי רשלנות רפואית ויש לפנות לעורך דין רשלנות רפואית.
 
בדיקת אולטרה סאונד נועדה על מנת לגלות בעיות, מחלות, פגמים או מומים במהלך ההיריון. במידה והיא תבוצע בצורה לא מקצועית ונכונה היא לא תיתן את התוצאות הנכונות ובעקבותיה עלול להיוולד ילד לא בריא ובמקרים קיצוניים אף למות במהלך הלידה. כמו כן, האישה עלולה להיפגע במהלך הלידה או ההיריון וגם את הסכנות הללו צריכים לגלות בהדמיית האולטרה סאונד.
 
בכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית בהריון בעקבות ביצוע בדיקת אולטרה סאונד לא תקינה, או בעקבות אי ביצוע של הבדיקה במקרים בהם היא נחוצה יש לטפל בנושא. עורך דין רשלנות רפואית יגיש את התביעה וידאג לפיצוי הולם עבורכם ובמקרים קיצוניים אף טיפול משמעתי בצוות הרפואי, אשר ימנע הישנות מקרים דומים בעתיד.
 
 
 
 

נפגעת מרשלנות רפואית?

מלא/י את הפרטים לקבלת מענה מיידי!
:שם מלא
:אימייל
:טלפון