רשלנות רפואיתבדיקות בהריון

בדיקות בהריון

בדיקות בהיריון ורשלנות רפואית

כל זוג המתכנן להרחיב את המשפחה ונכנס להיריון, מצפה בכיליון עיניים, וגם בחשש, לבואו של היצור הקטן, התלותי והמתוק אל תוך חייהם. ההכנה לקראת המפגש עם התינוק החדש, בין אם מדובר בילד ראשון או חמישי, תמיד כרוכה בציפייה, הכנה פיזית ונפשית, אך גם הכנה רפואית. מקרים בהם נעשתה רשלנות רפואית בעת בדיקות היריון עלולים להיות הרי אסון לאישה עצמה ובעלי השלכות מרחיקות לכת לגבי בריאותו של העובר.
 
במהלך ההיריון עוברת האישה ההרה בדיקות אשר מטרתן לבדוק שהעובר מתפתח יפה ובצורה בריאה ותקינה ברחם וכן כי האישה גם היא איננה נמצאת במצב סיכון. הבדיקות אותן עוברת האישה הן סקירת מערכות מוקדמת, חלבון עוברי, שקיפות עורפית, סקירת מערכות מאוחרת, העמסת סוכר, ספירות דם, דיקור מי שפיר, בדיקת סיסי שיליה ועוד. חשיבותן של בדיקות בהיריון הינן משמעותיות וחשובות מעין כמוהן. לא אחת קרה כי מצוקה של העובר שנתגלתה בבדיקה הצילה את העובר ממוות או מפגיעה כל שהיא. גם נשים רבות ניצלו בזכות בדיקות בהיריון אשר בזכות גילוי מוקדם, ניתן היה לתת טיפול מתאים ובזמן.
 
בדיקות בהיריון ורשלנות רפואית מתרחשות כאשר למעשה נעשתה רשלנות רפואית בעת הבדיקות בהיריון. בדיקה שהצביעה על מצב תקין לכאורה של העובר אך למעשה נולד עובר עם מום שניתן היה לגלות בהיריון, או שהמום נתגלה בשלבים מאוחרים של ההיריון, עת לא ניתן לבצע הפלה, היא יכולה לנבוע כתוצאה מרשלנות רפואית.
 
רשלנות רפואית בבדיקות היריון היא עילה לתביעה. משמעותה  היא כי בעצם ניתן היה למנוע הבאת ילד פגוע לעולם במידה והבדיקה הייתה מהימנה ובכך לחסוך עוגמת נפש, סבל וכאב רב. גם אם ההורים היו מחליטים ללדת את הילד הפגוע, החלטתם נבעה מתוך מודעות והכנה לקראת הטיפול המיוחד בילד שעתיד להיוולד. משמעות נוספת היא מקרים בהם הייתה האישה בסיכון ונפגעה בעקבות זאת שמצבה לא הוערך או אובחן כראוי.
 
כך למשל הוריו של א' גילו בבדיקת סקירת מערכות כי העובר שלהם סובל ממום קשה בלב. ניתן היה להפיל אותו אך הם בחרו ללדת ולהתכונן לקראת החיים במחיצתו. בירורים והתייעצויות העלו אפשרות של ניתוח לב פתוח שאכן נעשה לא' בגיל שבוע ימים. הניתוח היה יקר וכרוך בסיכון רב אבל בסופו של דבר א' ניצל וכיום חי חיים נורמטיביים, והכל בזכות הידיעה וההכנה המוקדמת בטרם לידתו. לעומתו ג' נמצאה ללא פגיעה בבדיקות בהיריון וכשנולדה נמצא כי היא סובלת מחור במעי. ההסתבכות והטיפול הלקוי בשל חוסר הידיעה גרמו בסופו של דבר למותה של ג'.
 
דוגמאות אלו ממחישות את חשיבותן של הבדיקות בהיריון, ויותר מכך, חשיבותו של הדיוק בבדיקות בהיריון. כאשר לא נעשתה בדיקה בצורה מקיפה ורצינית, או מסיבה כל שהיא לא אובחן העובר הפגוע, מדובר ברשלנות רפואית המאפשרת עילה לתביעה.
 
תביעת רשלנות רפואית בבדיקות בהיריון מחייבת התייעצות עם עורך דין רשלנות רפואית שיוכל לייצג אתכם מול גורמי הרפואה השונים ולהביא אותם לפצות את הנפגעים פיצוי הולם וראוי.
 
 
 

נפגעת מרשלנות רפואית?

מלא/י את הפרטים לקבלת מענה מיידי!
:שם מלא
:אימייל
:טלפון