רשלנות רפואיתפיגור שכלי

פיגור שכלי

 האם אובחן כי ילדכם / ילדתכם סובלים מפיגור שכלי?

 
פיגור שכלי משמעותו ירידה ביכולת "עיבוד האינפורמציה" על ידי רקמת המח.

פיגור שכלי יכול להיגרם כתוצאה מסיבוכים במהלך הלידה.

במקרה שאובחן פיגור שכלי רצוי לפנות לעורך דין מומחה ברשלנות רפואית בהריון ובלידה.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות בנוגע לרשלנות רפואית בהריון ולידה  או בחינת כדאיות הגשת  תביעתכם - צרו עמנו קשר
   
  פיגור שכלי הינו לקות התפתחותית שבה התפקוד האינטלקטואלי נמוך ביחס לאדם הממוצע. הלוקים בפיגור שכלי סובלים מאיחור או קושי משמעותי ברכישת מיומנויות למידה ו/או מיומנויות תקשורת ו/או מיומנויות הדרושות לפעולות היומיום.
   
  בישראל ישנם בני אדם רבים שסובלים מפיגור שכלי ברמות שונות. במקרים בהם הפיגור השכלי הוא מלידה, ייתכן מאוד והגורם למצב זה היה בעיה כלשהי באספקת החמצן למוחו של העובר, במהלך ההיריון או במהלך הלידה עצמה. לא כל המקרים בהם נולד תינוק עם פיגור שכלי ניתנים למניעה. ישנם מקרים בהם על אף הטיפול הרפואי המקצועי והמסור נולד תינוק שלוקה בפיגור שכלי. אך למרבה הצער, ישנם מקרים רבים בהם נולד תינוק הלוקה בפיגור שכלי, אשר היה ניתן למנוע אותו על ידי בדיקות מתאימות או מתן טיפול רפואי מתאים ובזמן.
   
  במהלך תקופת ההיריון עוברת האישה בדיקות רבות ומקיפות אשר אמורות להתריע בפני בעיות רפואיות אצל העובר. בין היתר עוברת האישה בדיקות אולטרה סאונד, במידה והן מבוצעות בצורה מקצועית ומפוענחות בצורה הנכונה, יכול הרופא במרבית המקרים להבחין בבעיות רפואיות כלשהן מהן סובל העובר וביניהן פיגור שכלי. הרופא הבודק אמור לדעת האם הבעיה שהתגלתה ניתנת לטיפול או ריפוי, מה דרגת הקושי שלה וההשפעה העתידית שלה על היילוד והאם כדאי להמשיך את ההיריון או להפסיקו.
   
  רשלנות רפואית בלידה שגורמת להולדת תינוק שסובל מפיגור שכלי היא פגיעה חמורה באיכות חייו של היילוד למשך כל חייו. כמו כן, היא תיפגע רבות באיכות חייהם של הוריו, אשר יצטרכו להקדיש לו זמן רב במשך כל ימי חייהם ובמקרים רבים יאלצו אף לוותר על עבודתם ופרנסתם העיקרית. כל הורה לילד שסובל מפיגור שכלי חייב לבדוק האם הפיגור השכלי הוא תוצאה של רשלנות רפואית בלידה ובמידה ומתעורר חשד שכזה עליו לפנות לעורך דין רשלנות רפואית אשר מתמחה ובקיא בתחום וידע כיצד לבדוק את הדברים לעומקם ולטפל בהם כראוי.
   
  פיגור שכלי יכול להיווצר במהלך ההיריון עצמו, אך במקרים רבים הוא מתרחש בעת הלידה. רשלנות של הצוות הרפואי המיילד יכולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים ליילוד וביניהם כאמור פיגור שכלי. במידה והלידה לא מבוצעת במהירות הדרושה עלולה להיפגע אספקת החמצן למוחו של היילוד וכתוצאה מכך הוא ייוולד עם פיגור שכלי. כאשר הצוות הרפואי לא מבחין במצוקתו של היילוד וכתוצאה מכך בוחר בלידה רגילה במקום לידה בניתוח קיסרי הוא עלול לפגוע ולגרום לו לנזק בלתי הפיך, למשל לפיגור שכלי.
   
  בכל לידה של תינוק הלוקה בפיגור שכלי יש לבדוק האם הצוות הרפואי פעל כיאות ולא התרשל והאם כל הבדיקות שבוצעו במשך כל תקופת ההיריון בוצעו במקצועיות הדרושה. רצוי להיעזר בעורך דין רשלנות רפואית המתמחה בתחום, שכן במידה ויתגלה שאכן מדובר על רשלנות רפואית ההורים והיילוד זכאים לקבל פיצויים.
   
   

נפגעת מרשלנות רפואית?

מלא/י את הפרטים לקבלת מענה מיידי!
:שם מלא
:אימייל
:טלפון