רשלנות רפואיתמאמריםרשלנות רפואית בחו"ל

רשלנות רפואית בחו"ל

טיסות לחו"ל הן עניין משמח ומרגש, אולם לא כל טיול בחו"ל מסתיים בדרך הצפויה ולעיתים גם בעת נסיעות לחופשה או למטרת עסקים בחו"ל קורה ונדרשים לטיפול רפואי שאינו צפוי. למרבה הצער, גם בעת טיפול רפואי בחו"ל עלול להתפתח מקרה של רשלנות רפואית, המעמיד את הנפגע בקשיים – לא רק שעליו לדאוג לעצמו לקבלת הטיפול הנאות ולתיקון הנזק שנגרם לו, כי אם עליו גם לשמור את כל המסמכים ולדאוג לתיעוד המקרה, על מנת שיוכל לתבוע תביעת רשלנות רפואית גם את המוסד או הרופא שגרם לנזק.
 
הגשת תביעות רשלנות רפואית כנגד גורמים רפואיים במדינות זרות היא אפשרית, הן באמצעות מערכת המשפט המקומית באותה מדינה, ולעיתים גם באמצעות מערכת המשפט הישראלית. להלן הצעדים שיש לנקוט במקרים אלה. במקרה של פגיעה או תאונה בחו"ל.
 
כבר בעת ההגעה אל בית החולים יש לספק את כל המידע הדרוש לרופאים,  על מנת שיבינו את סיבת ההגעה, את מצבו הפיזי של המטופל וידעו כיצד לטפל בו. לכן חשוב לספק את כל המידע הרפואי של המטופל, זאת על מנת למנוע אפשרות לפגיעה והחמרת המצב בשל חוסר ידע אודות מחלות, אלרגיות וגורמים נוספים שעלולים לגרום לנזק. במידה והמטופל אינו דובר את שפת המקום, כדאי לבקש הגעתו של מתורגמן במהירות גדולה ככל האפשר.
 
במידה ומדובר בטיפול רפואי שניתן עקב תאונת דרכים, יש לתעד את כל פרטי התאונה, לשמור פרטי עדים למקרה אם ישנם ובמידת האפשר גם לצלם את מקום התאונה עצמו. בניגוד לדין הישראלי המבוסס על NO FAULT LIABILITY, ברוב מדינות העולם אירוע תאונה לכשעצמו אינו מספיק ויש להוכיח גם את שאלת האחריות. 
 
חשוב מאוד לדאוג לתיעוד נאות של פרטי המקרה, לשמור כל מסמך וכל עדות כתובה אודות מצבו של המטופל, בדיקות שנערכו לו, מדדים שנלקחו ממנו וכו'. בנוסף יש לשמור את כל הקבלות ופרטי ההוצאות הכספיות ששילם המטופל לגורמים הטיפוליים שסייעו לו.
 
מסמכים אלה ישמשו את המטופל לקבלת פיצוי על ההוצאות הרפואיות שנדרש לשלם.
 
על מנת לנהל תביעת רשלנות רפואית בחו"ל נדרש להיוועץ בעורך דין הבקיא הן בדיני רשלנות רפואית והן בעבודה מול ארץ היעד בה אירע המקרה. יש לקחת בחשבון, כי תביעות רשלנות רפואית אלה עשויות לגבות מחיר גבוה מהתובע, הן לנוכח הזמן הארוך הנדרש לדיון בהן, והן לנוכח העובדה כי לעיתים יידרש לממן את נסיעותיו לאותה מדינה. .
 
במרבית המקרים תוגש התביעה על ידי עורך דין מקומי, לפיכך עדיף לבחור עורך דין ישראלי שהוא בעל קשרים והכרות עם עורכי דין במדינת היעד, על מנת שיוכל לתווך ולסייע בתביעה עצמה.
 
 
Share |

צור קשר

מלא/י את הפרטים לקבלת מענה מיידי!
:שם מלא
:אימייל
:טלפון