דף הבית » רשלנות רפואית » איחור באבחון התקף לב

איחור באבחון התקף לב

נפגעתם מאי אבחון או איחור באבחון התקף לב?

אבחון מיידי של התקף לב הינו קריטי לריפוי. על מנת שניתן יהא לתת טיפול מיידי הנדרש לשם מניעת הנזק קיימת חשיבות מכרעת לאבחון התקף לב.
לעיתים הנזק הנגרם כתוצאה מאי אבחון או איחור באבחון הינו בלתי הפיך. התקף לב יכול לגרום ללב לנזק לצמיתות חמור ביותר וגם למוות.
אי אבחון התקף לב יכול להיות עילה לתביעת רשלנות רפואית.

במקרה שנגרמה פגיעה כתוצאה מאי אבחון התקף לב רצוי לפנות לייעוץ אצל עורך דין מומחה בתחום הרשלנות הרפואית.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות בנוגע לרשלנות רפואית באי איבחון התקף לב או בחינת כדאיות הגשת תביעתכם – צרו עמנו קשר
טלפון – 03-5227118
במייל – office@gutterman.org
באמצעות צור קשר

אדם פונה לרופא עקב קשיי נשימה וכאבים בחזה. הוא מקבל הפנייה למיון ושם, למרות לחץ דם גבוה ולחץ בחזה, גם בעת מנוחה, הוחלט לשחררו לביתו ולא לאשפזו . כעבור מספר שעות הגיע אותו אדם שוב אל בית החולים, במצב של תעוקה בלתי יציבה ומצב כללי ירוד. האבחון המאוחר גרם לו נזק בלתי הפיך, נזק אותו היה אפשר למנוע, לו רק ניתן לו טיפול מבעוד מועד.
התקף לב הוא אירוע מפחיד ולצערנו אצל אנשים מעל גיל מסוים הסובלים מלחצים, תזונה לקויה ועישון, הוא גם לא נדיר כל כך. אנחנו שמים את מבטחנו במערכת הבריאות ומאמינים שתדע לאבחן ולטפל בכל סימן של התקף לב, אך האם הם תמיד יודעים לתת לנו את המענה המהיר ביותר ?

אדם אשר מקבל טיפול תוך מספר שעות מרגע ההתקף, מגביר את סיכויי ההישרדות שלו בעשרות אחוזים. רופא מטפל או חדר מיון שלא השכיל להפנות אתכם להמשך טיפול, אולי גרם לכם נזק בלתי הפיך.

כאב בחזה, זעה קרה, סחרחורת, דקירות בצד שמאל, נימול של היד. כל אלה סימנים של התקף לב ואותם כל ילד יודע. אך לא תמיד כל הסימפטומים מופיעים בו זמנית ולא תמיד הכתובת ברורה על הקיר. רופא משפחה, רופא בחדר מיון, פרמדיק באמבולנס או כל גורם רפואי אליו פנינו לעזרה, חייב לקרוא נכון את התסמינים ולטפל בנו מבעוד מועד.
כאשר אדם מגיע עם מספר תסמינים המאפיינים התקף לב והוא נמצא בקבוצת סיכון מבחינת גיל, היסטוריה רפואית או אורח חיים, על הגורם המטפל להפנות אותו לבדיקות רלוונטיות ובמקרים מסוימים להחליט החלטות מהירות ומיידיות, שיצילו את חייו. בהתקף לב כל דקה חשובה, כל דקה קריטית. אי אבחון מעכב קבלת טיפול ומעמיד אתכם בפני סכנת חיים .

במקרים של התקף לב, רשלנות רפואית יכולה לנבוע משני תרחישים.
אי אבחון מקדים. – רופא או גורם מטפל, שלא השכיל לקרוא נכון את הסימנים, לא הפנה לבדיקות מהותיות או מאידך, התרשל בהבנת הבדיקות ובזיהוי הממצאים, לא לקח בחשבון גורמי סיכון והכי חשוב, לא הקשיב למטופל שמכיר הכי טוב את הגוף שלו.

התרשלות בטיפול – החלטה רפואית שגויה בעת מתן טיפול בהתקף לב, כמו ההחלטה האם לצנתר או לטפל בדרך של מתן תרופות להמסת קריש דם, שחרור מוקדם מבית החולים, אי מתן הסבר מפורט ומדויק אודות המשך התנהלות המטופל בביתו או מתן תרופות שגוי בעת הטיפול.

במקרים רבים ניתן להתגבר על התקף לב ולהמשיך לחיות חיים מלאים ומאושרים, ללא כל השלכות. הכול תלוי בידיו של מי נמצא הלב שלכם !

במקרה שנגרמה פגיעה כתוצאה מאי אבחון התקף לב רצוי לפנות לייעוץ אצל עורך דין מומחה בתחום ה רשלנות הרפואית.

לקבלת ייעוץ ראשוני ע"י עורך דין לרשלנות רפואית בתל אביב, צרו קשר

טלפון 050-9695518 | מייל office@gutterman.org

Open chat
דילוג לתוכן