דף הבית » רשלנות רפואית » איחור באבחון סרטן

איחור באבחון סרטן

הרופאים לא אבחנו את מחלת הסרטן או איחרו באבחון מחלת הסרטן?

ככל שמחלת הסרטן מאובחנת בשלב מוקדם יותר כך גדלים סיכויי ההצלחה של תהליך ההחלמה. כאשר יש כשל / איחור באבחון המחלה בשלב מוקדם, הטיפול הינו קשה יותר וסיכויי ההחלמה מהמחלה נמוכים יותר.
במקרים מסוימים איחור או אי אבחון מחלת הסרטן עלול לגרום למוות שניתן היה למנוע על ידי אבחון וטיפול בזמן.
במקרים אחרים אי אבחון מחלת הסרטן בשלבים המוקדמים גורר אחריו טיפולים קשים ומיותרים.
אם נפגעתם מאי אבחון או איחור באבחון של סרטן השד, סרטן העור, סרטן המעי הגס, סרטן ריאות רצוי לפנות לקבלת ייעוץ משפטי של עורך דין מומחה בתחום.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות בנוגע לרשלנות רפואית באי אבחון סרטן או בחינת כדאיות הגשת  תביעתכם – צרו עמנו קשר

בשנים האחרונות הפכה מחלת הסרטן למגפה. הסטטיסטיקה מדברת על כל אדם חמישי, התקשורת מלאה בבקשות לתרומות וסביר להניח שכל אחד מאיתנו כבר חווה קשר כלשהו עם המחלה, אצל אדם שהוא מכיר.
ריבוי סוגי הסרטן וקשת הסימפטומים המאפיינים כל סוג, מחייבים בדיקה דקדקנית בכל הנוגע לאיתור בזמן. שהרי בסרטן ישנה חשיבות מכרעת לגילוי ואבחון מוקדם , ולא פעם זה מה שעושה את ההבדל בין המשך חיים נורמטיביים , לפגיעה בלתי הפיכה ואפילו מוות.
במשוואה פשוטה- ככל שהאבחון מוקדם יותר, כך גדל הסיכוי להתגבר על הסרטן גדול יותר !
בניגוד למה שהרבה אנשים חושבים, לא כל סרטן הוא גזר דין מוות. ככל שמאבחנים מוקדם יותר, כך קל יותר לטפל ולהתמודד עם הסרטן ולא פחות חשוב, אופציות הטיפול רחבות יותר. אבחון מוקדם הוא קריטי וכשכל הסימפטומים לפנינו ואנחנו לא מקבלים דיאגנוזה שתוביל לטיפול, וכתוצאה מכך נגרם נזק, מדובר ברשלנות רפואית.
אי אבחון של מחלת הסרטן יכול לנבוע מחוסר תשומת לב לסימפטומים חוזרים ונשנים, אי הפנייה למומחה או בדיקות מקיפות ומתאימות יותר, אבחנה שגויה, התעלמות ממצאים גופניים כמו גוש
או נקודת חן חשודה, או התעלמות מקבוצות סיכון ומרקע רפואי ואישי של המטופל.
כך היה במקרה של שחר, שחקן כדורסל צעיר, כוכב עולה בספורט, שהגיע לרופא עם כאבים עזים ברגל ימין וגוש בלתי מוסבר בברך. למרות הסימפטומים המדאיגים, לא נשלח שחר לבדיקות מתאימות או הופנה למומחה וכתוצאה מכך, כאשר גילו לו סרטן היה צורך לכרות לו את הרגל.
שחר, בחור צעיר עם עתיד מבטיח בתחום הספורט. איבד את היכולת ללכת ויותר מזה, איבד את ההבטחה לקריירה מצליחה. התמהמהות בטיפול ואי אבחון מקדים, לקחו לשחר לא רק את הרגל אלא גם את העתיד.
כשאנחנו מגיעים אל רופא מטפל עם סימפטומים חוזרים ונשנים או סימפטומים לא מוסברים, מוטלת עליו החובה לבדוק לעומק מהי הבעיה הרפואית שלנו במטרה לאושש או להפריך דיאגנוזות שונות, קודם כל על ידי בדיקות.
  • בדיקת דם יכולה לתת אינדיקציה אודות תאים סרטניים בגופנו והיא כל כך קלה לביצוע.
  • בדיקת קולונוסקופיה יכולה להציל חיים במקרה של סרטן המעי הגס.
  • בדיקת פאפ יכולה לגלות בזמן סרטן ברחם
  • בדיקת ממוגרפיה יכולה להציל חיים ולגלות מבעוד מועד סרטן השד
ויש עוד המון סוגי בדיקות, לא מסובכות, מהימנות ובמסגרת קופת החולים. התלוננתם שוב ושוב, סבלתם מסימפטומים חוזרים ונשנים, הרופא לא הפנה אתכם לבדיקות וכתוצאה מכם אובחן הסרטן מאוחר מדי וכתוצאה מכך איבדתם את סיכויי ההחלמה?, זו רשלנות רפואית.
רשלנות רפואית יכולה אף להיגרם כאשר הרופא קיבל את תוצאות הבדיקה התעלם או לא השכיל לקרוא נכון את התוצאות. אי אבחון מוקדם עלול להקשות על הטיפול וכשזה נוגע לסרטן, זה עלול להיות עניין של חיים ומוות.
כך למשל, למרות שענת עברה צילום ריאות ונראה בו גוש קטן, עדיין התעקש הרופא שמדובר בדלקת ריאות ולא בסרטן. הגלוי היה מאוחר מדי והאבחון השגוי עלה לה בבעיות רפואיות רבות, כתוצאה מסרטן שהתפשט בריאות והחל לשלוח גרורות.
גם סרטן שניתן לטפל בו, יכול להפוך לאגרסיבי ומסכן חיים, במקרה של הזנחה כתוצאה מאי אבחון או אבחון שגוי. סרטן זו מחלה שאינה עוצרת ומחכה לאיש. אי אבחון מנע מכם טיפול? מישהו שיחק רולטרה רוסית בחיים שלכם והעמיד אתכם בפני רשלנות רפואי!
נפגעתם מאי אבחון או איחור באבחון של סרטן השד, סרטן העור, סרטן המעי הגס, סרטן ריאות
רצוי לפנות לקבלת ייעוץ משפטי של עורך דין מומחה בתחום.
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות בנוגע לרשלנות רפואית באי אבחון סרטן או בחינת כדאיות הגשת תביעתכם – צרו עמנו קשר

לקבלת ייעוץ ראשוני ע"י עורך דין לרשלנות רפואית בתל אביב, צרו קשר

טלפון 03-5227118 | מייל office@gutterman.org

Open chat
דילוג לתוכן