אי אבחון

אחת הטעויות הרפואיות הנפוצות ביותר הינה אי אבחון, איחור באבחון, ואבחון שגוי. אי אבחון או אבחון שגוי אינו מאפשר מתן טיפול נכון למחלה.
כתוצאה מאי אבחון, איבחון שגוי או איחור באיבחון ניתן לחולה טיפול שגוי, לעיתים ניתנות לחולה תרופות לא מתאימות, לעיתים לא ניתנות תרופות כלל ומצבו של החולה מחמיר – כתוצאה מכך עלול להיגרם נזק בלתי הפיך ואף מוות.
במידה ונפגעתם כתוצאה מאי אבחון, אבחון שגוי או איחור באבחון רצוי לפנות לייעוץ של עורך דין המומחה בתחום הרשלנות הרפואית כתוצאה מאי אבחון.
כשאנו הולכים לרופא, אנו שמים את מבטחנו בידע המקצועי שלו, תוך אמונה שהוא יידע לזהות ולאבחן את דבר מחלתנו, בהתייחס לסימפטומים השונים. במציאות לא תמיד הדברים הולכים חלק כל כך ולא פעם רופאים מפספסים אבחנה או נותנים אבחון מוטעה. חוסר תשומת לב לפרטים, קיצורי דרך או סתם רשלנות, כך או כך, אי אבחון רפואי, זהו מחדל שעלול לעלות לכם ביוקר.
כאשר אתם פונים לרופא עליכם לזכור שני דברים חשובים
  • רופא חייב להיות קשוב לכל תלונה או סימפטום שאנו מציגים לפניו ולדעת לעשות את ההיקש, כך שיוכל להסיק מסקנות רפואיות במקום שבו אנו איננו מבינים דבר.
  • רופא חייב להפנות לבדיקות מתאימות על מנת לאשש או להפריך דיאגנוזה, זאת על מנת להגיע לאבחון מדויק ואופן טיפול מתאים.
ישנם מצבים בהם אי אבחון עלול לשנות את מסלול חייכם

אי אבחון של סרטן, אירוע לב או אירוע מוחי

גילוי מוקדם של סרטן, אירוע לב, או אירוע מוחי יכול להציל חיים, לעכב או לשפר משמעותית את חייו של החולה.

אי אבחון של מום או לקות עובר בעת הריון

אי אבחון של בעיה רפואית בעובר, שוללת מהוריו את הזכות להחליט האם להביא ילד חולה או בעל מום לעולם ופעמים רבות דנה את התינוק ואת משפחתו לחיים מלאי סבל.

אי אבחון נכון בחדר ניתוח או בעת ביצוע פרוצדורה רפואית

אבחון זה עלול להוביל לנקיטת פעולות רפואיות מיותרות או ביצוע פעולות מוטעות, אשר מזיקות ומסכנות את חייו של החולה.אם רופא אינו מאבחן כשורה את מצבו של החולה, הוא מעמיד אותו בסיכון לא נחוץ, ובמידה ונגרם כתוצאה מכך נזק, מדובר פה ברשלנות רפואית שיש לתת עליה את הדין.
כתוצאה מאי אבחון או אבחון שגוי, יכול מצבו של החולה להידרדר ולהסלים, עד כדי גרימת נזק בלתי הפיך. כתוצאה מאי אבחון או אבחון שגוי, יכול החולה לקבל תרופות לא מתאימות, לא לעבור בדיקות חיוניות ולמעשה לא לטפל כראוי במצבו הבריאותי.
אי אבחון יכול להוביל באופן ישיר לפגיעה באיכות חייכם בהווה ובעתיד, זוהי הזכות שלכם לפעול!

אי אבחון, נקודות למחשבה

  • כמה פעמים הלכתם אל הרופא עם אותם סימפטומים, האם הם מחמירים, מתגברים ?
    האם הרופא מפנה אתכם למומחה, מבצע בדיקות מקיפות, מציע ושולל דיאגנוזות למצבכם הרפואי ?

    "תומר התלונן על כאבי ראש חוזרים ונשנים. לא סתם כאבי ראש כתוצאה מעייפות או חוסר שתייה, אפילו לא כאבי מגרנה. בתיאוריו סיפר תומר על טשטוש ראייה חמור, בלבול, סחרחורות. שוב ושוב פתר אותו הרופא ב"תשתה מים".רק לאחר שנה, שפנה תומר לרופא פרטי ובוצעו לו בדיקות מקיפות, נתגלה גידול ממאיר במצב מתקדם בראשו!

  • מה האינטואיציה שלכם אומרת? לא פעם כאשר אנו מרגישים ברע, אנו יודעים מתי מדובר במשהו לא שגרתי, משהו חריג. התקשורת מלאה בסיפורים על אנשים שניצלו רק כי התעקשו שלא להקשיב לרופא. אם אתם מרגישים שלא קיבלתם מענה רפואי הולם, יכול להיות שאתם עדים לרשלנות רפואית ועליכם לפעול עכשיו.
אי אבחון או אבחון שגוי זהו מחדל רפואי חמור ולא פעם מדובר באירוע משנה חיים – אם אתם או איכות חייכם ובריאותכם, נפגעו כתוצאה מאבחון לקוי, פנו עוד יום ל – עורך דין מומחה ברשלנות רפואית, במטרה לאמוד את גודל הנזק ולבדוק נקיטת הליכים משפטיים.

לקבלת ייעוץ ראשוני ע"י עורך דין לרשלנות רפואית בתל אביב, צרו קשר

טלפון 03-5227118 | מייל office@gutterman.org

Open chat
דילוג לתוכן