דף הבית » מאמרים » החזרי הוצאות לנסיעות הם חלק מפיצוי למקרה רשלנות רפואית

החזרי הוצאות לנסיעות הם חלק מפיצוי למקרה רשלנות רפואית

הנזקים שנגרמים כתוצאה מרשלנות רפואית יכולים לבוא לידי ביטוי מבחינה הכלכלית גם שנים לאחר סיום הטיפול. למרות שמתלווים להרבה מקרים של רשלנות רפואית השלכות רפואיות חמורות, אסור להתעלם מההיבט הפיננסי. הסיבה לכך נובעת ממספר גורמים הקשורים אחד בשני, אשר כל אחד מהם בנפרד משפיע על הנזק המלווה רשלנות רפואית, וכולם גם יחד מדגישים את הצורך במעורבות עורך דין בעת טיפול משפטי במקרים כאלו.

מהן העלויות הנלוות

ראשית, על כל מטופל אשר חווה רשלנות רפואית לקחת בחשבון, כי יכול להיות שייאלץ לקבל בעתיד מגוון טיפולים רפואיים יקרים ואחרים אשר נובעים מהנזק שנגרם. מלבד הפסדי השתכרות בעבר ובעתיד, עזרה של צדדים שלישיים אבדן ימי חופש, מחלה וכיוב' נפגעי רשלנות רפואית לעיתים נזקקים  לטיפולים וצרכים שיקומיים במוסדות המיועדים לכך, ולעיתים גם טיפולים נפשיים, המייקרים את עלויות המחייה השותפות. רשלנות רפואית גם יכולה להוות זרז מעורר לנזקים קודמים בגוף המטופל, אשר יגררו גם הם טיפולים רפואיים נוספים ולא מתוכננים.
התכיפות של הטיפולים, התדירות של מידת הנחיצות שלהם וכמובן חומרת הנזקים שגוררת רשלנות רפואית משתנים בין מקרה למקרה, אך תמיד מדובר על סכומים גבוהים. יש לדרוש מראש גובה פיצוי הולם, ולוודא כי הסכומים כוללים סעיפים אשר בדרך כלל לא שמים עליהם את הדגש, כמו החזר הוצאות ודמי נסיעה.

מהן הוצאות ניידות מוגברות?

למרות, כי נדמה שתשלומים על החזר הוצאות נסיעה לבדיקות אינם מגיעים לסכומים גדולים, המציאות מוכיחה את ההיפך. לאורך זמן יכולים החזרי הוצאות נסיעה לטיפולים ובדיקות להגיע למאות אלפי שקלים, במידה והמטופל גר רחוק מהמוסד בו הוא מקבל טיפול. עוד צריך לזכור את גורם הוצאות הניידות המוגברות, הנוגעות לאבזור מיוחד של רכב המטופל במידה, והוא נזקק לכך ולעלויות הנלוות אליו.
אבזור זה יכול להיות כלים או עזרים טכנולוגיים המורכבים על הרכב, וגם כאן סכומם עלול לנסוק למחירים גבוהים במיוחד. הוצאות נסיעה והוצאות ניידות מוגברות אלו הם פקטור שאין להתעלם ממנו, ויש לדעת לדרוש אותם מהנתבעים. .

להמציא חוות דעת מקצועיות

אופן חישוב גובה הפיצוי ואלמנטים נוספים מלבד אלו שהוזכרו לעיל, כמו ראשי נזק כגון פגיעה באוטונומיה, הם תחת תחום אחריותו של עורך הדין המטפל בתביעה. עבורכם כתובעים מדובר בדרישות לגיטימיו. יש להמציא חוות דעת מתאימות גם לשם אומדן הנזקים, כגון חוות דעת שיקומיות.

לקבלת ייעוץ ראשוני ע"י עורך דין לרשלנות רפואית בתל אביב, צרו קשר

טלפון 03-5227118 | מייל office@gutterman.org

Open chat
דילוג לתוכן