דף הבית » מאמרים » רשלנות רפואית? לא רק בישראל

רשלנות רפואית? לא רק בישראל

עם כל הצער שבדבר, בעת טיפול אינטנסיבי במגוון מחלות, נחשף הרופא לסיכונים אשר יכולים לגרור סיבוכים בלתי צפויים הנכללים תחת ההגדרה של רשלנות רפואית. אין הדבר מצביע על כך שבית החולים לא היה מקצועי מספיק או שהרופא לא עבר הכשרה מתאימה, זו פשוט עדות לכך שכולנו בני אדם. למרות שקצת קשה לחשוב על רופאים האחראים על חיינו ככאלה שמסוגלים לעשות טעויות קריטיות, זהו אכן מצב שיש להכיר בו.
רשלנות רפואית הייתה קיימת מאז ומעולם, ולא רק בישראל. ככל שנקדים להבין זאת, כך נדע להתמודד טוב יותר עם מקרי רשלנות שיפגעו בנו או בקרובים לנו. רשלנות היא בעצמה מחלה שיש להילחם בה, וניתן לעשות זאת רק כאשר מתייחסים אליה בצורה נכונה. התעלמות מרשלנות או תמימות, המביאה לכך שמקרי רשלנות כלל אינם נחשפים, יכולות לגרום נזק בלתי הפיך בעתיד. מצד שני, מעורבות של עורכי דין בתחום של רשלנות רפואית והתייעצות עם אנשי מקצוע, אשר מכירים את כל סוגי הרשלנות הרפואית, יבטיחו לא רק מיצוי של הדין, אלא גם מערכת בריאות טובה יותר ובטוחה יותר.

גם אצל רופאים פרטיים

בניגוד למה שנהוג לחשוב, רשלנות רפואית אינה מתרחשת רק בבתי חולים ציבוריים. גם הרופא הבכיר או היקר ביותר יכול לעשות טעות, ואין שום הבטחה לגבי כך, שהטעות שלו תהיה פחות קריטית מאשר טעות של רופא צעיר. צריך כל העת לזכור, כי ברוב המקרים רשלנות היא אינה אינדיקציה למקצועיות, אלא פשוט סימפטום של הליך עבודה לא תקין. במידה ונזהה בזמן את הרשלנות, ונעביר את הטיפול לגורמים המתאימים, נוכל להבטיח כי הליך זה ישתנה. גם אם נפגענו ממקרי רשלנות רפואית ואנו חשים כועסים, עדיין צריך לקחת בחשבון שבאפשרותנו להציל חיי אדם אחרים או לפחות למנוע עוגמת נפש נוספת.

המטופל מכיר את זכויותיו

העובדה, שאזרחים רבים בקיאים כיום הרבה יותר מאשר בעבר בהתנהלות של רופא מול מטופל, הביאה גם היא לירידה במקרי הרשלנות בבתי החולים. ניתן לומר, כי מגמה זו היא עולמית במדינות המערב.  המטופלים מודעים לזכויותיהם, ויודעים גם כי יש להם בכל עת אפשרות להתייעץ ולוודא שהטיפול הרפואי  שהם עוברים הוא אכן הראוי ביותר.

לקבלת ייעוץ ראשוני ע"י עורך דין לרשלנות רפואית בתל אביב, צרו קשר

טלפון 03-5227118 | מייל office@gutterman.org

Open chat
דילוג לתוכן