דף הבית » מאמרים » רשלנות רפואית כתוצאה מקיבוע לא נכון

רשלנות רפואית כתוצאה מקיבוע לא נכון

חשוב להבין, כי רשלנות רפואית נוגעת למעשה לכמה סוגים של מקרים, כאשר על תובע הפיצויים להוכיח שנגרם לו נזק. לצד נזקים פיזיים משמעותיים ישנו תחום שלם של נזקים שמקורם הוא אסטטי. נזקים אסטטיים יכולים להיגרם הן כאשר מדובר על ניתוחים אסטטים והן על פגיעות אחרות שטיפול לא נכון בהם הוביל לפגם אסטטי משמעותי. במרבית המקרים, רשלנות שתוצאותיה הם נזקים אסטטיים חמורים מובילה לקבלת פיצוי מהצוות המבצע בעבור שני סוגי המקרים. אחת האפשרויות הבולטות ביותר של רשלנות רפואית במהלך טיפול מאולץ הגורמת לנזקים אסטטיים היא האפשרות של קיבוע לא נכון.

מתי ישנה אפשרות לביצוע קיבוע לא נכון?

השימוש בקיבוע מהווה את הטיפול הנפוץ ביותר עבור מקרים של שברים וסדקים, אך ישנם מקרים נוספים בהם הפתרון הרפואי המומלץ ביותר הוא קיבוע. קיבוע לא נכון הוא למעשה תוצאה ישירה של גיבוס או קיבוע לקוי, המוביל להתאחות של העצם בצורה לא מדויקת ויוצר עיוות באזור זה של הגוף לאחר הקיבוע. כך למשל, כאשר מדובר על קיבוע לא נכון שהתבצע באחת מאצבעות כף היד, התוצאה של קיבוע לא נכון תהיה התאחות של האצבע באופן שונה מצורתה המקורית של כף היד, באופן כזה שניתן לראות בו פגם אסטטי משמעותי.
הרשלנות שנעשתה על ידי הרופאים במקרים הללו באה לידי ביטוי, בכך שהעצם איננה חוזרת לצורתה המקורית. ביצוע רשלנות של קיבוע לא נכון בעת קיבוע של אצבעות רגליים או ידיים תתכנה לעיתים קרובות יותר, אך גם בעת קיבוע של הגפיים תתכן רשלנות רפואית שכזאת.

אז מי האשם ברשלנות רפואית מן הסוג הזה?

בפועל, כאשר ההתאחות אינה מתבצעת כראוי כתוצאה מהדרך בה הוצב הקיבוע או הגיבוס, האחריות חלה על מי שביצע את הקיבוע. עם זאת, יש לזכור כי גם כאשר הקיבוע מתבצע כמו שצריך, ייתכן ותהיינה סיבות רפואיות אחרות, שיובילו ל פגמים אסטטיים לאחר שבר או סדק. כמו בכל מקרה אחר של רשלנות רפואית, בשלב ההוכחות יש להביא חוות דעת של רופא מומחה, המוכיחה כי הנזק נגרם כתוצאה מרשלנות של הרופא המבצע ולא מסיבות אפשריות אחרות. אם רופא מומחה מטעמנו הביא עדות לכך שניתן היה לבצע קיבוע בצורה הולמת יותר, והיא הייתה מונעת מעל לכל ספק סביר את היווצרותו של אותו פגם אסטטי שנגרם לנו, סביר מאוד שניתן יהיה לפסוק שמגיעים לנו פיצויים.

לקבלת ייעוץ ראשוני ע"י עורך דין לרשלנות רפואית בתל אביב, צרו קשר

טלפון 03-5227118 | מייל office@gutterman.org

Open chat
דילוג לתוכן