דף הבית » רשלנות רפואית » רשלנות רפואית במתן תרופות

רשלנות רפואית במתן תרופות

 • נגרם לכם נזק כתוצאה ממתן תרופות במינון שגוי?
 • נפגעתם ממתן תרופות לא מתאימות?
 • נפגעתם ממתן תרופות אשר עלולות לגרום לסיבוכים כאשר נוטלים אותן יחד?
 • נפגעתם ממתן תרופות כאשר לא הוסברו לכם הסיכונים ותופעות הלוואי הכרוכים בלקיחת תרופות אלה?
תרופות מסייעות למטופלים בהיקף נרחב ביותר ובאופן יומיומי.
יחד עם זאת בתהליך של מתן התרופות  עלולות להתרחש טעויות. רופא יכול לרשום תרופה לא נכונה, לתת מרשם לתרופה  שאין לקחת אותה עם תרופות אחרות אותן נוטל המטופל, לתת מרשם ללא הסבר והתעלמות מתופעות הלוואי, הצוות הרפואי יכול לתת תרופה במינון שגוי.

כאשר טעויות אלה גורמות לנזק למטופל יש לפנות לייעוץ משפטי של עורך דין מומחה בתחום הרשלנות הרפואית.

רשלנות רפואית במתן תרופות שגויות לחולים

סובל מלחץ דם גבוה,? קח כדור. היום ניתן למצוא טיפול תרופתי כמעט לכל בעיה רפואית.
זו יכולה להיות תרופה לשם מניעה, תרופה לשם הקלה או כחלק מטיפול מקיף יותר, כך או כך, בעידן הרפואה המודרנית ,תרופות הן חלק נכבד מהלקסיקון הרפואי ולא פעם מדובר בקרקע פורייה בכל הנוגע לרשלנות רפואית.
כשרופא רושם לכם תרופה, האם הוא תמיד יודע על תרופות אחרות שאתם נוטלים או בעיות בריאות כרוניות שיש לכם ? כשרופא רושם לכם תרופה, האם הוא תמיד נותן לכם הוראות מדויקות כיצד לקחת אותה ומבהיר לכם תופעות לוואי אפשריות ?
כשמדובר על רשלנות רפואית במתן תרופות. זו יכולה להיות רשלנות של רופא משפחה, רופא בבית חולים, איש מד"א או הרוקח שאמור למסור לידינו את התרופה הנכונה.
הסיבות לרשלנות רפואית במתן תרופות יכולות להיות רבות ומגוונות, הבולטות מבניהן :
 • מרשם שנכתב בכתב יד באופן לא קריא ואינו מאפשר בדיקה חוזרת של הרוקח

  לא בכדי עברה מערכת הבריאות למתן מרשמים ממוחשבים. מרשם ממוחשב מונע תקלות במקרה של כתב יד לא קריא או שמות דומים מדי של תרופות ומאפשר בקרה נוספת בבית המרקחת, כך שאם הברקוד שעל האריזה אינו תואם לברקוד של המרשם, הרוקח יקבל התרעה. אם הרופא שלכם מתעקש לספק לכם מרשם בכתב יד, הוא חושף עצמו לאפשרות של רשלנות רפואית ועליו לתת את הדין במקרה של נזק.

 • אי ידיעת היסטוריה רפואית או כשל ברישומים רפואיים

  רופא חייב לדעת הכול על ההיסטוריה הרפואית שלכם, לפני שהוא רושם תרופה. הוא חייב לדעת על מחלות כרוניות, תרופות נוספות שאתם נוטלים או רגישויות שיש לכם, כך שיוכל להתאים לכם את התרופה הנכונה.
  התנגשות של מספר תרופות יחד, עלולה לגרום נזק לחולה. באם הרופא המטפל לא השכיל להתעדכן בהיסטוריה הרפואית של המטופל, הוא מעמיד אותו בסכנה. בייחוד במקרים בהם המטופל נותן מספר תרופות באופן קבוע.
  כך היה במקרה של נעמי שנטלה באופן קבוע תרופה פסיכיאטרית. כאשר היא הגיעה לרופא עם בעיות של לחץ דם הוא רשם לה תרופה שלא הייתה מותרת לשימוש יחד עם התרופה שנטלה. הרופא לא איתר את השימוש בתרופה ברשומות הרפואיות, היות ונתנה על ידי פסיכיאטר פרטי. שתי התרופות יחד גרמו לה לתופעות של בלבול, כאבי ראש חזקים, הקאות וחוסר יכולת לתפקד. עקב מצבה הפסידה נעמה ימי עבודה רבים ואיכות חייה נפגעה.

 • מינון שגוי

  דיוק במינון יכול להיות קריטי ועל הגורם המטפל להקפיד
  א. לתת את המינון הנכון בעת נתינת טיפול רפואי במסגרות חירום, כמו בית חולים או אמבולנס.
  ב. לתת למטפל הוראות מדויקות לגבי מינון התרופה. ולא פחות חשוב, לציין בפני המטופל תופעות לוואי אפשרויות, גם אם מדובר בתופעות מינוריות ובייחוד כאשר מדובר על תרופה חדשה.

 • מתן תרופה לא נכונה

  אבחנה שגויה עלולה להוביל למתן תרופה לא מתאימה, כך שבמקום לטפל בבעיה, ישנה אפשרות להחמרת הנזק. הגורם המטפל חייב לבצע אבחון נכון ולספק לכם טיפול תרופתי ראוי ומתאים. כל החלטה אחרת יכולה להיכלל תחת רשלנות רפואית במתן תרופות.
  מערכת הבריאות כורעת תחת העומס ולא פעם אנו עדים לרופאים שידם קלה על ההדק, בכל הנוגע לרישום תרופות. רופא שרשם לכם תרופה לא מתאימה או התעלם מתופעות לוואי שציינתם, עקב לקיחת התרופה ולא החליף לכם את התרופה או שינה את המינון, עשה משגה חמור ואם כתוצאה מכך נגרם לכם נזק, הרי שמדובר ברשלנות רפואית.
  כל אדם שמתעסק במתן תרופות. החל משירותי חירום, רופאים בבית חולים, רופאים בקופת חולים או רוקחים בבית מרקחת. חייבים להקפיד על טוהר מידות, מקצועיות וערנות. כך שמה שנכניס לגופנו לא יעשה יותר נזק מתועלת.


לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות בנוגע לרשלנות רפואית במתן תרופות או בחינת כדאיות הגשת תביעתכם – צרו עמנו קשר
כאשר טעויות אלה גורמות לנזק למטופל יש לפנות לייעוץ משפטי של עורך דין מומחה בתחום הרשלנות הרפואית.

לקבלת ייעוץ ראשוני ע"י עורך דין לרשלנות רפואית בתל אביב, צרו קשר

טלפון 03-5227118 | מייל office@gutterman.org

Open chat
דילוג לתוכן