דף הבית » מאמרים » רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

בעולם של ימינו, כולם רוצים להיראות צעירים יותר, יפים יותר, אסתטיים יותר. השאיפה לשלמות מזינה תעשיית יופי משגשגת, החל מטיפולים קוסמטיים חדשניים וכלה בניתוחים פלסטיים.
בניגוד למה שהרבה אנשים חושבים, ניתוח פלסטי הינו ניתוח לכל דבר ולכן יש לגשת אליו במשנה זהירות, תוך הבנת כל הסיכונים.

התנהלותו של מנתח פלסטי חייבת תמיד להיות מקצועית וללא רבב, ממש כמו בכל תחום רפואי אחר, כל הפחתה בחשיבות התחום מצד המנתח, יכולה ומובילה לרשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים.

ניתוח פלסטי, בניגוד לניתוח רפואי אחר, הוא ניתוח שנעשה מבחירה ולא מצורך. מדובר באקט משפר מראה או איכות חיים, אך לא בהליך חיוני או מציל חיים. דווקא בגלל זה כל רשלנות רפואית בגין ניתוח פלסטי, נתפסת בחומרה על ידי מערכת המשפט, שהרי המערכת רואה את המנתח הפלסטי אחראי לא רק על הליך הניתוח אלא גם, במידה מסוימת, על החלטתו של המטופל לעבור את הניתוח.

רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים נחלקת לשלושה חלקים

רשלנות רפואית טרם ניתוח פלסטי

ביצוע בדיקות לא מתאימות או חלקיות, טרם עריכת ניתוח פלסטי, תשאול לא מדויק או מלא של המטופל, התעלמות מגורמי סיכון, אי מתן הסבר מקיף ומלא אודות הסיכונים והסיבוכים של הניתוח, אי החתמה על טופס הסכמה מפורט.
"דניאלה, נערה צעירה בת 13, הגיעה אל מנתח פלסטי בבקשה לעבור ניתוח להדבקת אוזניים בולטות. למרות שמומלץ לא לעבור ניתוח מסוג זה לפני גיל 16, המנתח הפלסטי לא השכיל לספר לה אודות הסיכונים הכורכים בניתוח פלסטי בגיל בו גופה עדיין גדל ומשתנה ולא ביקש הסכמה מפורשת וחתימה של האפוטרופוס (הוריה) על הטפסים הנכונים.

רשלנות רפואית בעת הניתוח ביצוע ניתוח חלקי

התרשלות באופן ביצוע הניתוח או גרימת נזק למטופל בעת ניתוח קוסמטי.
"משה עבר ניתוח קוסמטי באף. בעת הניתוח נשברה אחת ממחיצות האף, דבר שגרם לו לבעיות רבות, החל מחרחורים, נחירות, בעיות נשימה ודלקות גרון חוזרות ונשנות. הנזק שנגרם לו נכלל תחת רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים ומחייב נקיטת צעדים כנגד הרופא המנתח.

רשלנות רפואית לאחר הניתוח

ניתוחים פלסטיים רבים, כרוכים בתקופת החלמה המחייבת מעקב ובדיקות. אחריותו של מנתח פלסטי אינה מסתיימת עם תום הניתוח, עליו לוודא שהמטופל אכן הבין כיצד עליו לנהוג בימים שאחרי הניתוח, לוודא שהתרופות או משככי הכאבים שניתנו לו מתאימים ואינם גורמים נזק ובכלל לוודא שאכן מתבצע מעקב רפואי נכון. התעלמות מממצאים המעידים על סיבוך, או התעלמות ממצוקות המטופל, הינן בגדר התרשלות ויכולים להוביל לנקיטת הליכים בגין רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים.
רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים, הנה כמה נקודות למחשבה !
  1. האם באמת נתנו לכם את כל המידע הכרוך בביצוע הניתוח, כולל סיכונים אפשריים, בהתאם לגיל, מצבכם הבריאותי והיסטוריה רפואית ומשפחתית? אם סיפרת לרופא שאימא שלך וסבתא שלך חלו בסרטן השד, האם הוא סיפר לך אודות הסיכונים שבהכנסת סיליקון לשדיים, כאשר את נמצאת בקבוצת סיכון ?
  2. האם המנתח הפלסטי או המרפאה נתנו לכם מספיק זמן להגיע להחלטה נכונה ומתאימה לכם או לחצו עליכם באמצעות הנחות, מתנות או הבטחות לחיי זוהר ואושר, אחרי הניתוח ?
  3. במידה ואכן נגרם לכם נזק כתוצאה מהתנהלות קלוקלת לפני, במהלך או אחרי ניתוח פלסטי, האם המקרה עומד במבחן הסבירות ? כלומר האם מנתחים אחרים היו מתנהלים אותו הדבר במקרה והייתם עוברים את הניתוח במרפאה שלהם? האם ההתנהלות הייתה נכונה ביחס לתנאים בשטח ?
    מבקשים לדעת יותר אודות רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים ?
משרד גוטרמן ושות' עורכי דין, המתמחה בייצוג רשלנות רפואית, ישמח לעמוד לרשותכם.

לקבלת ייעוץ ראשוני ע"י עורך דין לרשלנות רפואית בתל אביב, צרו קשר

טלפון 03-5227118 | מייל office@gutterman.org

Open chat
דילוג לתוכן