דף הבית » מאמרים » מוות בעקבות רשלנות רפואית

מוות בעקבות רשלנות רפואית

רשלנות בתפקיד עשויה להתרחש אצל כל בעל מקצוע אך כאשר מדובר במקצועות הרפואה, הרי שההשלכות עשויות לקבוע גורלות, לגרום לנזקים קשים ואף למוות. מוות בעקבות רשלנות רפואית אינו מהווה תופעה נדירה במחוזותינו וכאן נציג את הנושא על בוריו, נסקור את הגורמים לכך וכיצד נקבעים סכומי הפיצויים.
רשלנות רפואית הגורמת למוות – כיצד זה עלול לקרות?
רשלנות רפואית מוגדרת כפעולות שננקטו (או שנמנעו) ע"י המטפל וגרמו לנזק בלתי סביר, שלא היה מתרחש במידה והיו שומרים על הכללים המקובלים ומתן מלוא תשומת הלב. ניתן למנות מספר מצבים שעשויים לגרום למוות כתוצאה מרשלנות :
• דיאגנוזה לקויה – במידה והרופא המטפל לא עלה על מחלה פעילה למרות שכל הסימנים העידו על כך, הרי שהנזק הפוטנציאלי הינו עצום עד למצב של מוות. כך למשל, רופא אשר "פספס" בבדיקות ההדמייה את הימצאותו של גידול שהופיע בבירור, עשוי לשחרר את המטופל לביתו עד להסתבכות בלתי הפיכה וגרימת מוות בטרם עת.
• טיפול לקוי – כל פרוצדורה רפואית עשויה להסתבך אך כאשר מדובר בחוסר תשומת לב, ביצוע ע"י מי שאינו מורשה או היעדר פיקוח נאות, הדבר עשוי להסתיים במוות ברשלנות. תופעה זו נפוצה ביותר בניתוחים (פולשניים או זעיר-פולשניים) אך גם במתן תרופות (מינון יתר, אלרגיה ידועה לתרופות ועוד).
• מעקב לקוי – ניתן לגרום למוות ברשלנות גם לאחר הענקת טיפול רפואי, למשל במקרים בהם הרופא המטפל מתעלם או אינו קשוב דיו לתלונות המטופל לאחר ביצוע פרוצדורה זו או אחרת, ולבסוף מתגלה כי אירע סיבוך חמור שגרם למוות.
כמובן שעל מנת לעלות על מקרי מוות ברשלנות רפואית יש לבצע חקר מקיף אודות האירוע, ע"י עורך דין שבקיא בפרוצדורות והפרוטוקולים הרפואיים הרלבנטיים למקרה.
סוגיית הפיצויים
מוות שמוכח כי נבע בעקבות רשלנות רפואית מזכה את היורשים בקבלת פיצויים שעשויים להיות גבוהים ביותר. אין מדובר ב- "פרס", כמובן, אלא בסכומים שמשקפים את עוגמת הנפש של המשפחה, הפסד השכר של הנפטר, סידורי הקבורה ועוד. אך כמה "שווים" ערכם של חיי אדם? ובכן, בחוק אין התייחסות לגובה פיצויים מוסכם כך שלשופט הדן בתביעה יש יד חופשית בהצבעה על הסכום שמשקף את האובדן, כאמור, תוך התחשבות בגורמים שצוינו לעיל ובעיקר בסעיף פוטנציאל ההשתכרות. ככל שהאדם צעיר יותר, כך גובה הפיצויים יגדל, בהתאמה מלאה למספר החודשים והשנים של אובדן השכר הפוטנציאלי.
התיישנות בגין רשלנות רפואית הינה כ 7 שנים מיום מהמועד בו נעשתה הרשלנות. במקרים חריגים תקופה זו יכולה להתארך לעיתים עד 10 שנים. אם אתם חוששים כי אחד מבני משפחתכם נפטר בטרם עת בשל רשלנות רפואית חמורה, צרו קשר בהקדם עם עורך דין המתמחה במקרים שכאלו, להערכת סיכויי התביעה שלכם ונקיטת האסטרטגיה הטובה ביותר.

לקבלת ייעוץ ראשוני ע"י עורך דין לרשלנות רפואית בתל אביב, צרו קשר

טלפון 03-5227118 | מייל office@gutterman.org

Open chat
דילוג לתוכן