רשלנות רפואיתרשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון
  • לא אובחן מום בעובר במהלך ההיריון?
  • לא בוצעה בדיקה בה ניתן היה לאבחן מום בעובר?
  • בוצעה טעות בפענוח בדיקת אולטראסאונד?
  • לא אובחן כי העובר סובל מתסמונת דאון?
  • לא אובחן פיגור שכלי?
  • לא אובחן כי העובר סובל משיתוק מוחין?
  • לא אובחנה אצל העובר מחלה גנטית?
 

רשלנות רפואית במהלך ההיריון ובמעקב אחר ההיריון יכולה להיגרם כתוצאה מאי ביצוע הבדיקות הנדרשות לגילוי מומים או מחלות בעובר, פענוח שגוי של הבדיקות ואי מתן טיפול רפואי במהלך ההיריון הנדרש לשמירה על בריאות האם והעובר.

הרופא העוסק במעקב הריון חייב למסור להורים מידע והסברים מלאים באשר למצבו של העובר והסיכויים למום ו / או מחלה של העובר ובמידת הצורך להפנות לביצוע הבדיקות הנדרשות. 

סוגי הבדיקות הרלוונטיות לאיתור מומים בעובר במהלך ההיריון:
בדיקות שקיפות עורפית, חלבון עוברי,  בדיקת סיסי שליה, דיקור מי שפיר,  בדיקות סקר גנטיות, בדיקות אולטראסאונד – סקירת מערכות.

אי ביצוע בדיקות נדרשות, אי מסירת מידע בדבר הבדיקות שניתן לבצע, מעקב לקוי אחר ההיריון, אי אבחון סיבוכים רפואיים במהלך ההיריון, פענוח שגוי של הבדיקות במהלך ההיריון  יכול להוות עילה לתביעה ברשלנות רפואית.

במקרה שנגרמה פגיעה במהלך ההיריון ולבחינת הגשת תביעה בעילה של "הולדה בעוולה"  ו"חיים בעוולה" מומלץ להיוועץ בעו"ד רשלנות הרפואית המומחה בתחום ההריון ולידה.

חדשות ועדכונים

שיתוק מוחין מרשלנות רפואית בלידה
בית החולים ומדינת ישראל נתבעו לשלם סכום של 15 מיליון ש"ח על ידי משרד עורכי הדין גוטרמן ושות' בגין רשלנות רפואית בלידה שגרמה לשיתוק מוחין של היילוד . . .
תביעת רשלנות באבחון
בתביעה ייחודית שהוגשה על ידי עוה"ד שלי גוטרמן ואורן גוטרמן נדרשים שירותי בריאות כללית, משרד הבריאות הועדה על איזורית להפסקת הריון, וביה"ח מאיר לשלם להורים עלויות גידול ילד סך של 2,500,000 מליון ₪
 
טיפול רשלני בחדר מיון
בתביעה שהוגשה על ידי עו"ד שלי גוטרמן נדרש בית החולים לשלם סכומים הנאמדים בכ 700,000 ₪ בגין טיפול רשלני בחדר מיון – קיבוע לא נכון של זרת.
תביעת פיצוים בסכום 5,000,000 ₪
בתביעה שהוגשה לאחרונה על ידי עו"ד אורן גוטרמן נתבע בית החולים לשלם פיצוים בסכום המוערך ב 5,000,000 ₪ בגין רשלנות רפואית הנובעת מכך שהתובע לא קיבל טיפול בנוגדי קרישה טרם הטיפול הרפואי בחדר מיון, במהלכו או לאחריו.
בקרו בקבוצה שלנו בפייסבוק
בקרו בקבוצה שלנו בטוויטר